با کلیک بر روی این قسمت، به خانه سارا شعر بروید about me

به سایت سارا شعر خوش آمدید

ادبیات جهان

.
 

 

فرانتس کافکا

ده داستان برگزیده او

فرانتس کافکا در ایران بیشتر به این دلیل شناخته شده است که دنباله اندیشه های داستان نویسی متفاوتی چون صادق هدایت را در آثار او می توان سراغ گرفت. آمیختگی تفکرات کافکا با اندیشه های اصالت وجودی سارتر از یک سو و از سوی دیگر با بنیان های فرو ریخته اجتماعی قرن بیستم اروپا،  از او نویسنده ساخته است که پوچی اندیشه های مدرن بخشی از زیر ساخت  آثار اوست.

فرانتس کافکا (۳ ژوئیه، ۱۸۸۳ - ۳ ژوئن، ۱۹۲۴) یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آلمانی‌زبان در قرن بیستم بود.آثار کافکا ـ که با وجود وصیت او مبنی بر نابود کردن همهٔ آنها، اکثراً پس از مرگش منتشر شدند ـ در زمرهٔ تأثیرگذارترین آثار در ادبیات غرب به شمار می‌آیند.

مشهورترین آثار کافکا داستان کوتاه مسخ (Die Verwandlung) و رمان محاکمه و رمان ناتمام قصر (Das Schloß) هستند. به فضاهای داستانی که موقعیت‌های پیش پا افتاده را به شکلی نامعقول و فراواقع‌گرایانه توصیف می‌کنند ـ فضاهایی که در داستان‌های کافکا زیاد پیش می‌آیند ـ کافکایی می‌گویند. ( درباره کافکا بیشتر بخوانید)

 از میان آثار کافکا ده داستان به شرح زیر بهانه است برای گشت و گذار در دنیای اندیشه های معاصر جهان. این ده داستان عبارتند از : درباره تمثیل، پنجره رو به خیابان، درختها، خاموشی سیرن ها، دوستی، جلو قانون، قصه کوچک، ناخدا، لاشخور، خارپیچ سوزان... این داستان ها در یک فایل pdf (با حجم 314 کیلو بایت) برای دانلود در اختیار شما قرار دارد. برای دانلود ده داستان کافکا روی تصویر زیر کلیک کنید:

ده داستان کافکا با حجم 314 کیلوبایت ده داستان کافکا را با کلیک بر روی این قسمت دانلود کنید


این داستان را هم بخوانید :

گراكوس شكارگر
فرانتس کافکا
ترجمه امیر جلال الدین اعلم

 
 

 ـــــــــــــــــــــــــــــــ

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ