با کلیک بر روی این قسمت، به خانه سارا شعر بروید about me

به سایت سارا شعر خوش آمدید

ترجمه های پراکنده اما زیبا و خواندنی


 


با مطا لعه آثار تعدادی از شاعران و نویسندگان و خواندن احوال درون و نجواهای دلشان تعجبی نخواهید كرد اگر بدانید با خود كشی به زندگی خود پایان داده اند . آخرین دست نوشته ی تعدادی از این نویسندگان را انتخاب كرده ام که تقدیم می دارم. هدف خودم را از این کار بدرستی نمی دانم اما ریزش کلمات از قلم کسانی که از درون فرو ریخته و مرگ آخرین راهی بوده است که ناگزیر به انتخاب آن بوده اند برایم کاملا جالب توجه بود. اما فقط جالب بودن هم کافی نیست .....من می توانم از این کلمات که کاملا صادقانه و بدور از هر گونه زبان بازی ، ظاهر فریبی و مداهنت بر صفحه کاغذ ریخته شده اند خیلی چیزها بیاموزم:


آخرین دست نوشته ها
آخرین دست نوشته های کسانی که با خود کشی به زندگی خود پایان داده اند
 

 
زمانی كه من از دنیا میروم. ماه زیبای آپریل موهای خیس از بارانش را پریشان می كند و تو با قلبی با شكسته بر روی پیكرمن خم می شوی . من اهمیتی نمی دهم زیرا كه می خواهم به آرامش برسم . همانند درختانی كه به آرامش می رسند زمانی كه قطرات باران شاخه های نازكشان را خم می كند و من ساكت تر و سنگدل از اكنون تو .


 سارا تیسدیل
1884- 1933_Sara Teasdale
 شاعر آمریكایی متولد سنت لوئیس . او چندین جلد كتاب شعر كه حاوی احساسات فردی و لطیف او بود از جمله " هلن از تروی " و " رودخانه های در راه دریا" از خود به جای گذاشته است . وی فوق العاده زن احساساتی و گوشه نشین بود و  سر انجام در  48  سالگی بعد از نوشتن یادداشت خود كشی به عاشقی كه تركش كرده بود ، خود را غرق كرد .

............................................................................
 

احساسی دارم شبیه به این كه دارم دیوانه میشم . دیگه نمی تونم به این وضعیت وحشتناك ادامه دهم . صداهایی را می شنوم و نمی توانم به كارم تمركز داشته باشم . تا به حال با  آن مبارزه می كردم، ولی از حال به بعد دیگر نمی توانم ادامه دهم .
  
ویرجینیا وولف
Wirginia Woolfe_1882-1941
ویرجینیا یك نویسنده انگلیسی بود كه سبك جدیدی را در رمان نویسی ابداع كردومقاله های فمینیستی نوشته است . او اینگونه اظهار نظر می كند : یك زن بایستی پول داشته باشد و یك اتاق از آن خود ، اگر می خواهد داستان بنویسد. وولف جیبهای خود را از سنگ پر كرد و خود را در رودخانه اوز نزدیك منزلش در ساسیكس غرق كرد .

 
............................................................................

 
خدا نگهدار دوست من ، خدانگهدار. تو در قلب من هستی عزیزم. جدایی مقرر شده است و دیدار در آینده را نوید می دهد .

سرجی اسنین
Sergei Esenin_ 1895-1925

شاعر روس ،همسر رقاص معروف ایزادورا دونكن. در سن 30سالگی خود را  از لوله های آب گرم سقف اتاقش حلق آویز كرد . وی شعر خود كشی خود ار با خون خود ، روز قبل از آن نوشت

 
............................................................................
 
آنگاه كه همه بیهودگی ها پایان می یابد وقتی فردی مطمئن است از یك مرگ اجتناب ناپذیروقریب الوقوع ، ساده ترین راه   انسان آن است كه سریعترین و راحت ترین مرگ را انتخاب كند

شارلوت پركینز گیلمن
Charlotte Parkins Gilman_1860-1935
او معتقد بود ،زن و مرد باید با همكاری هم در كار های منزل شریك باشند . رمان های تحریك آمیز ، داستانها ، شعر و مقاله های او انعكاسی از هزاران زن بود .معروف ترین اثر او " كاغذ دیواری زرد " است. ای كتاب درباره زنانی است كه بعد از تولد فرزندانشان دچار آسیب روحی می شوند .او باپسر عمویش ازدواج كرد و زندگی خود را داشت تا اینكه مبتلا به سرطان شد .

 
............................................................................
 
خداحافظ همگی

هارت كرین
Hart Craine

كرین یكی از تأثیر گذار ترین شاعران مدرنیست آمریكایی، با رفتار های آزارنده( پرخاشگری ، زیاده روی در نوشیدن الكل، بی بند وباری جنسی) در سن 32 سالگی به زندگی خود پایان داد. وی خود را از عرشه كشتی به خلیج مكزیكو انداخت و جسدش هیچگاه پیدا نشد.
 


 ترجمه شده از سایت:
http://rotten.com/library/death/suicide/suicide-notes

 
 
 

 ـــــــــــــــــــــــــــــــ

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ